no-img
فایل پرشین

بهينه سازي مصرف انرژي در ساختمان – فایل پرشین


فایل پرشین

ادامه مطلب

DOC
بهينه سازي مصرف انرژي در ساختمان
doc
اردیبهشت ۲۷, ۱۳۹۷
حجم فایل : 84کیلوبایت
15,000 ریال
تعداد صفحات : 12
15,000 ریال – خرید

بهينه سازي مصرف انرژي در ساختمان


در اين مقاله پس از مقدمه‎اي كوتاه، الگوي مصرف انرژي در ايران، روند تقاضاي انرژي و مقايسه آن با گذشته و پيش‎بيني روند آتي آن به تفصيل مورد بررسي قرار مي‎گيرد.

پس از تشريح كامل وضعيت موجود از بُعد اقتصادي و زيست‎محيطي و هزينه‎هايي كه از اين نظر جامعه و دولت متحمل مي‎گردد، لزوم بهينه سازي مصرف سوخت و جايگزيني انواع ديگر انرژي مورد بحث قرار مي‎گيرد. سپس با اشاره به الگوي مصرف انرژي در بخش خانگي و ميزان نقش آن در آلودگيهاي زيست‎محيطي ، بهينه‎سازي مصرف سوخت هم از بُعد چگونگي كيفيت لوازم انرژي بر و هم از بُعد چگونگي ساخت بنا تشريح مي‎گردد. در انتها پس از ارائه راهكارهاي لازم به بحث خاتمه داده مي‎شود.

مقدمه

امروزه بحث انرژي از مهمترين مباحث مطرح در تمام كشورهاي جهان در امر توسعه به شمار مي‎رود. توسعه اقتصادي و اجتماعي كشورها نه تنها نيازمند مصرف انرژي، بلكه  نيازمند افزايش مصرف آن است. نگاهي به روند مصرف انرژي در كشورهاي در حال توسعه به وضوح نشان مي‎دهد كه هرگونه شتاب در امر توسعه، همزمان با افزايش قابل توجه در ميزان مصرف انرژي بوده است. تا به امروز انرژي مصرفي جهان از منابع مختلف و عمدتاً از منابع فسيلي تأمين شده است. اما مسائل و مشكلات متعدد از جمله محدوديت و پايان‎پذير بودن منابع فسيلي و اثرات زيست‎محيطي ناشي از سوزاندن اين منابع ضرورت صرفه‎‎جويي در مصرف انرژي با بهينه‎سازي مصرف آن و نيز جايگزيني منابع ديگر انرژي بخصوص انرژيهاي تجديدپذير را آشكار نموده است.درباره نویسنده

همکاری درفروش 1402 نوشته در فایل پرشین دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *