no-img
فایل پرشین

تحقیق درباره بسکتبال – فایل پرشین


فایل پرشین

ادامه مطلب

DOC
تحقیق درباره بسکتبال
doc
شهریور ۲۷, ۱۳۹۷
حجم فایل: 50کیلوبایت
25,000 ریال
تعداد صفحات:19
25,000 ریال – خرید

تحقیق درباره بسکتبال


۱- بسکتبال و تاریخه مختصر از آن مقدمه
۲- شروع بازی بسکتبال
۳- زمین بسکتبال
۴- زمین و بازی حرفه ای
۵- تخته پشت حلقه و ساعت
۶- دریل کردن و اصول آن
۷- حمله برای کسب امتیاز
۸- تظاهر به حمله و حمله کردن
۹- پاس دادن
۱۰- مهارتهای شوت کردن
۱۱- داخل کردن توپ داخل سبد
۱۲- هوک شات
۱۳- ریباند
۱۴- دفاع
۱۵- به جریان انداختن دوباره بازی
۱۶- جای بازیکن در زمین بسکتبال
۱۷- ضدحمله

مقدمه
بازی بسکتبال بازی بسیار پر تحرکی است و کسی که قوانین آنرا به خوبی می داند لذّت بیشتری از این بازی خواهد برد.
مخترع این بازی جیمز تیسمیت آمریکائی است. این بازی بیش از هر جایی در آمریکا متداول است.
آغاز این بازی در سال۱۸۹۱ بوده است. این بازی بین دو دسته پنج نفری انجام می شود که هر دسته دارای دو فورواد و یک سنتر, دوبک می باشد و بر حسب احتیاج هر یک از آنها می توانند بین بازی پشت خود را تغییر دهد. دسته ای برنده است که تعداد امتیازش بیشتر شود و توپهایی که در تور حریف می اندازد بیشتر باشد.

شروع بازی بسکتبال
وقتی که بازی بسکتبال را شروع می کنید می توانید لباس راحت وگشاد و کفش بسکتبال بپوشید. اگر به اندازه کافی پیشرفت کردید که برای تیم بازی کنید باید لباس رسمی تیم که شورت و پیراهن بدون آستین است, بپوشید. مهمترین قسمت لباس شما کفش شماست. کفش شما باید قوزک پای شما را محافظت کند و کف کفش سُر نخورد. کفش همچنین باید دارای کفی مخصوص برای جذب ضربه های وارد شده به پا در هنگام فرود آمدن بعد از پریدن به بالا که در بازی بسیار اتّفاق می افتد باشد. لوازم و تجهیزات بسکتبال شامل یک توپ و یک سبد با تخته های پشت آن است. توپ بازی گرد است, و موقعی که از ارتفاع ۸/۱ متر به زمین انداخته می شود باید به اندازه ۳/۱ متر بالا بیاید.

زمین بسکتبال
یکی از دلایلی که بازی بسکتبال در جهان عمومیت پیدا کرده, سادگی بازی است برای بازی شما فقط احتیاج به یک توپ, یک حلقه بسکتبال و یک زمین صاف و هموار دارید. شما ممکن است بازی بسکتبال را از مدرسه یا زمین بازی محلتان شروع کرده باشید و شاید آرزو دارید که در سالنهای بسکتبال با کفپوش چوبی و حلقه بسکتبال شیشه ای در مقابل هزاران تماشاچی بازی کنید. در هر صورت چه در بازیهای محلی, یا در بازیهای حرفه ای, بازی شامل کنترل توپ در زمین هموار است.
زمین و بازی حرفه ای
NBAبزرگترین مسابقات حرفه ای بسکتبال در دنیا می باشد که در سالنهای بزرگ در نقاط مختلف آمریکا برگزار می شود. سالن ورزشی در این تویر ارکو ARCO نام دارد که متعلق به تیم ساکرو منتو کینگز می باشد و در کالیفرنیا قرار دارد. گنجایش این سالن بیش از۱۷۰۰۰ تماشاچی می باشد بین کینگز و لیکرز شهر لوس أنجلس است. میز شمارش امتیازها و نیمکت ذخیره ها در سمت راست زمین وجود دارد.درباره نویسنده

همکاری درفروش 1402 نوشته در فایل پرشین دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *