no-img
فایل پرشین

تحقیق درباره تبرید مواد غذایی – فایل پرشین


فایل پرشین

ادامه مطلب

DOC
تحقیق درباره تبرید مواد غذایی
doc
تیر ۲۴, ۱۳۹۷
حجم فایل: 18کیلوبایت
22,000 ریال
تعداد صفحات:20
22,000 ریال – خرید

تحقیق درباره تبرید مواد غذایی


۱ ـ ۶ مقدمه
امروزه برای نگهداری کردن و بالابردن ظاهر و طعم مواد غذایی روشهای مختلف زیادی قابل دسترسی هستند مراحل مواد غذایی و روشهای نگهداری محصولاتی را بوجود می آورد که برای مصرف کنندگان مناسب هستند . مثل محصولاتی که آماده برای خوردن هستند یا کمترین زمان را برای آماده سازی و طبخ دارند. ترکیب این روشها با شبکه های پخش مدرن محصولات فصلی و قابل دسترسی در مغازه های بقالی (خواروبار فروشی) در تمام سال در کل جهان ممکن می سازد.
همچنین تکنیک های نگهداری مواد غذایی مانند فریز کردن و کنسرو کردن نتایج مربوط به تکنولوژی علم جدید مواد غذایی است ، نگهداری و حفظ مواد غذایی (محصولات غذایی) بوسیله انسانها با روش های زیادی مثل خشک کردن در آفتاب ، نمک زدن ، دود دادن و تخمیر غذا انجام می شد. سالهای خیلی قبل اجداد ما از تکنیک های سرد کردن و فریز کردن برای نگهداری غذا استفاده می کردند برای مثال از آب و یخ دریاچه های یخ زده برای منجمد کردن ماهی و گوشت استفاده می کردند بطور نمایشی ، تکنولوژی نگهداری مواد غذایی با کشف میکرو ارگانیسم های جدید در قرن ۱۸ توسعه پیدا کرد و ارزیابی نقش آنها در فساد مواد غذایی را بدنبال داشت. تحقیقات روی تکنولوژی نگهداری مواد غذایی معمولاً به یک یا دو دیدگاه معطوف می شود. انتخاب شرایطی برای به حداقل رساندن نامرغوبیت فرآورده یا توسعه روشهای طراحی مهندسی برای مطمئن شدن اینکه شرایط موجود می تواند با قیمت پایین بدست آید . در نظریه اخیر انتقال گرما معمولاً اهمیت زیادی دارد گرما از محصول در طی سرد کردن یا فریز کردن منتقل می شود و محصول اغلب در دمای ثابت در انجماد نگهداری می شود. همچنین تاثیرات انتقال رطوبت بویژه تبخیر از سطح محصول مهم هستند.
روشهای نگهداری بوسیله خشک کردن ، نمک زدن ، دود دادن پختن و … اغلب از نظر تغذیه أی خیلی خوب نیستند و مزه محصول تغییر می کند آنها بطور کلی ارزان هستند و در تغذیه افراد مناسب هستند منتها به کاربری نتایج مثبت تبرید در ارزش بالای مواد غذایی .
سرد کردن میوه جات و سبزی جات گرمای موجود را قبل از پردازش ، انتقال به انبار از بین می برد. سرما از رشد میکروارگانیسم های فاسد شدنی و محدود کردن آنزیمی و فعالیت تنفسی در طی نگهداری از محصول جلوگیری می کند جلو گیری از کمبود آب کاهش تولیدات اتیلن و کاهش حساسیت های محصولات نسبت به اتیلن.
دوره نگهداری ممکن است رابطه ای کوتاه مدت برای انتقال دادن و فروختن یا آماده کردن محصول باشد یا ممکن است شامل یک دوره ذخیره سازی طولانی مدت باشد که این بهتر است. ذکر کردن اینکه متابولیسم را پایین بیاوریم مهم است زیرا می تواند بی نظمیهای فیزیولوژی را افزایش دهد که تلف شدن ذخیره سازی سرما نامیده می شود به این دلیل دمای سرمادرباره نویسنده

همکاری درفروش 1402 نوشته در فایل پرشین دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *