no-img
فایل پرشین

تحقیق درباره خطاهای الکتریکی – فایل پرشین


فایل پرشین
اطلاعیه های سایت

ادامه مطلب

DOC
تحقیق درباره خطاهای الکتریکی
doc
خرداد ۵, ۱۳۹۷
حجم فایل : 11کیلوبایت
17,000 ریال
تعداد صفحات : 8
17,000 ریال – خرید

تحقیق درباره خطاهای الکتریکی


 

اتصـال کوتاه

اگر دو دور یا حلقه‌های بیشتری از سیم‌پیچی به هم وصل شود اتصال کوتاه به‌وجود می‌آید. در صورتی‌که سیم‌پیچی جدید را بیشتر از آن‌چه لازم است برای جادادن سیم‌ها در جای خود فشرده و بسته شوند این اتصال کوتاه ممکن ست در این سیم‌پیچی گسترش یابد و یا حرارت زیاد ناشی از بار زیاد باعث می‌شود که عایق خراب شده و منجر به اتصال کوتاه شود. معمولاً اتصال کوتاه وقتی به‌وجود می‌آید که سیم‌پیچی در حین کار موتور و یا در حالت بی‌بار جریان زیادی بکشد یا دود کند عموماً چندین روش برای پیدا کردن پیچک‌های اتصال کوتاه شده در موتور القا یک‌فاز معمول است که از بین آن‌ها:

۱- موتور را برای مدت کوتاهی راه انداخته و سپس محل داغ‌ترین پیچک را با دست زدن به قطب‌ها بیابید. این پیچک عموماً همان است که اتصال کوتاه دارد.

۲- با استفاده از دستگاه عیب‌یاب موتور. سیم‌پیچی است که روی هسته آهنی مورق پیچیده شده و یک به منبع ۱۱۵ولتی اتصال می‌یابد. بعد از پیاده‌کردن موتور دستگاه عیب‌یاب داخلی «دو بین جستجو» را در داخل هسته استاتور قرار داده و آن ر شیار به شیار حرکت می‌دهند پیچکی که اتصال کوتاه شده باشد.

۳- آزمایش افت ولتاژ. سیم‌پیچی را به منبع ولتاژ D.C با ولتاژ کم وصل می‌کنند و افت ولتاژ سیم‌پیچی هر قطب را می‌خوانند سیم‌پیچی قطبی که حداقل افت ولتاژ را داشته باشد اتصال کوتاه شده است.دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *