no-img
فایل پرشین

تحقیق درباره خونریزی و زخمها – فایل پرشین


فایل پرشین

ادامه مطلب

DOC
تحقیق درباره خونریزی و زخمها
doc
مرداد ۲۲, ۱۳۹۷
حجم فایل: 17کیلوبایت
26,000 ریال
تعداد صفحات:16
26,000 ریال – خرید

تحقیق درباره خونریزی و زخمها


خونریزی : از آنجا که زندگی انسان بستگی به خونرسانی کامل و همیشگی دارد لذا ضروری است در صورتی که خونریزی در عضوی پیش آید هر چه سریهتر و با رو مناسب متوقف نمود .
دستگاه گردش خون از سه جز’ مهم : ۱- خون ۲- قلب ۳- رگهای خونی تشکیل شده است . خون از گلبولهای سفید و قرمز – پلاسما و پلاکتها تشکیل شده است . فشار خون که باغث می شود خون در داخل رگها به گردش در آید ناشی از عمل پمپاژ قلب است و رگهای خونی شامل : ۱- سرخرگها ( شریانها) ۲- سیاهرگها ( ورید ) ۳- مویرگها می باشد .
خونریزی شریانی از مهمترین خونریزیهای خارجی است خونی که از سرخرگ خارج ی شود سریع ونبض دار است وبه رنگ قرمز روشن و حاوی مقادیر زیادی اکسیژن می باشد. انعقاد خون و تشکیل لخته در خونریزیها شریانی بهندرت اتفاق می افتد و در زمان اندک ممکن است خون زیادی را فرد از دست دهد بنابراین باید خیلی سریبع آن را متوقف نمود.
خونریزی وریدی (سیاهرگی ) : خونریزی از سیاهرگ ها آهسته و به رنگ قرمز کبود می باشد، در این نوع خونریزی حجم خون خارج شده زیاد بوده اما خونریزی غالبا به راحتی قابل کنترل است.
خونریزی مویرگی شایعترین نوع خونریزی است معمولا مهم نبوده و به راحتی قابل کنترل می باشد و در اغلب مواقع این خونریزی به وسیله تشکیل لخته خود بخود بند می آید. اقدامات و کمکهای اولیه در خونریزی خارجی فشار مستقیم بر روی موضع و بالا نگه داشتن عضو، فشار بر نقاط فشار ( شریان بازویی و شریان رانی)، استفاده از آتل بادی، استفاده از لباس ضد شوک ( PASAG ) و به عنوان آخرین راه چاره تورنیکه می باشد.
خونریزی داخلی بر اثر جراحاتی نظیر شکستگی، له شدگی ویا به علت وضعیت خاصی مانند خونریزی ناشی از زخم معده رخ می دهد. اندامهای داخلی مانند طحال و کبد ممکن است به وسیله ضربه وارده به بدن آسیب ببیند و نشانه خارجی نداشته باشد خونریزی داخلی باید به اندازه خونریزی خارجی جدی گرفته شود چون با اینکه خون از بدن بیرون نمی رود اما به هر حال از سیستم گردش خون خارج شده و اندامهای حیاتی دچار کمبود اکسیژن می شوند همچنین انباشتگی خون در زیر جمجمه بر اثر خونریزی داخلی ممکن است سبب شود به مغز فشار وارد شود و منجر به بیهوشی گردد.موضوعات :
پزشکی , علوم پزشکی
برچسب‌ها :
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

درباره نویسنده

همکاری درفروش 1327 نوشته در فایل پرشین دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *