no-img
فایل پرشین

تحقیق درباره محیط خورندگی – فایل پرشین


فایل پرشین

ادامه مطلب

DOC
تحقیق درباره محیط خورندگی
doc
مهر ۱۷, ۱۳۹۷
حجم فایل: 11کیلوبایت
18,000 ریال
تعداد صفحات:7
18,000 ریال – خرید

تحقیق درباره محیط خورندگی


محیط خورندگی (خون)
مقدمه
مصرف خون در اندامهای مختلف بدن یکسان نیست وبرای مثال قسمت نرم مغز یک انسان بالغ به تنهایی ۲۵% اکسیژن محلول در خون را مصرف می کند پس میزان اکسیژن در بافتهای مختلف یکسان نخواهد بود.
گردش خون
مجموع طول رگهای انسان در حدود ۱۲۱ هزار کیلومتر است یعنی راهی طولانی تر از مجموع خطوط هوایی تمام کشورهای دنیا و این راهی است که خون بایستی طی کند و به وسیله آن ۶۰ میلیارد سلول غذا برساند. خون سازی در مغز استخوان صورت می گیرد
وظیفه خون
خون از سه قسمت عمده تشکیل شده است که هر یک وظیفه خاصی دارند.
پلاسما: پلاسما بخش مایع خون است که آب ومواد غذایی و مواد حیاتی (پروتئین، مواد معدنی، ویتامین و..) مورد نیاز سلولها را از دستگاه گوارش دریافت کرده و به بافتها که نیاز دارند، حمل می کند. این بخش از خون عامل اصلی خوردگی قطعات فلزی می باشد زیرا مواد معدنی مخرب در آن قراردارد وبعلاوه شامل : اوره، آمونیاک، گازهای محلول ، هورمون و.. می باشد و آنها را از جایی به جای دیگر حمل می کند.
گلبول قرمز:مهمترین عمل گلبول قرمز انتقال و رساندن اکسیژن از ریه ها به تمام سلولهای بدن و یا باز گردانیدن مواد زاید حاصل از مصرف اکسیژن درسلولها به ریه ها می باشد. اکسیژن با آهن هموگلوبین پیوندی سستی برقرار می کند در این حالت هموگلوبین ترکیب شده با اکسیژن، اکسی هموگلوبین نامیده می شود.
گلبولهای سفید: گلبولهای سفید بدن را در برابر عفونت و بیماریها حاصل از هجوم ونفوذ میکروبها وویروسها محافظت می کند. درحقیقت گلبولهای سفید سربازان محافظ بدن و کارخانه های تولید مهمات دفاعی هستند. برخی از گلبولهای سفید به عوامل نفوذی و مهاجم بدن حمله کرده و آنها را محاصره ونابود می سازند و پاره ای دیگر از گلبولها موادی می سازند که میتوانند میکروبها و ویروسهای مهاجم رانابود کنند و بدن را در مقابل میکروبها و آنتی ژنها محافظت میکنند.موضوعات :
پزشکی , علوم پزشکی

درباره نویسنده

همکاری درفروش 1402 نوشته در فایل پرشین دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *