no-img
فایل پرشین

تحقیق درباره موتور راکت – فایل پرشین


فایل پرشین
اطلاعیه های سایت

ادامه مطلب

DOC
تحقیق درباره موتور راکت
doc
تیر ۲۹, ۱۳۹۷
حجم فایل: 26کیلوبایت
22,000 ریال
تعداد صفحات:11
22,000 ریال – خرید

تحقیق درباره موتور راکت


موتورهای از نوع راکت ها با موتورهای جت گرمایی دیگر از نظر اینکه سوخت و اکسید کننده خود را حمل می کنند متفاوت می‌باشند. در نتیجه در حالیکه موتورهای جت گرمایی دیگر برای احتراق خود به اکسیژن اتمسفر نیاز دارند موتورهای راکت از آن مستقل می باشند. از این رو موتورهای راکتی جذاب‌ترین نوع هستند.
گرچه حقیقتهای عملی دیگر نیز وجود دارد که از مفید بودن این موتور می کاهد. بنابراین هدف از این متن بحث در مورد پایه و اساس ساختار و عمل و کاربرد آن با در نظر گرفتن سایر انواع موتورهای گرمایی به خصوص آنهایی که در این متن آمده اند می باشد.
همچنین موتورهای از نوع راکت از نظر نوع سوخت به کار رفته در آنها طبقه بندی شده اند.
بنابراین با روشن کردن این موضوع تمام این نوع موتورها به دو گروه اصلی تقسیم می‌شوند. یکی از آنها گروهی است که از سوخت مایع و دیگری از سوخت جامد استفاده می کنند.
تئوری ساختاری که حاکی بر دستور العمل موتور راکتی می باشد ممکن است به صورت مساوی توسط هر دو نوع سوخت جامد و مایع موتور راکت تامین شود.
تئوری دستورالعمل این موتور در ابتدا به منظور فهم روشنتر از بعضی از پارامترهای عملی که بعداً از آنها در اجزایی که انواع گوناگون موتورهای راکتی را توضیح می‌دهند، توسعه پیدا خواهد کرد.
(۱ـ۱۸) مختصری از تاریخچه
عمل رانش جت راکت برای قرنهاست که تشخیص داده شده است. تاریخچه ثبت شده حاکی از این است که راکتها ابتدا توسط چینی ها و عربها در قرن ۱۳ و۱۴ مورد استفاده قرار گرفتند. از اوایل شروع استفاده از راکتها بین استفاده در زمان جنگ به عنوان اسلحه و در زمان صلح برای علامت دادن و آتش بازی نوسان پیدا کرده است.
جالب به ذکر است که راکتهایی که مواد منفجره آتش‌زا را به مسافت ۲ مایل حمل می‌کردند در جنگ سال ۱۸۱۲ استفاده شدند.
گرچه به کارگیری آنها به عنوان اسلحه عملاً حذف شده است در اواخر قرن ۱۹ توسط پیشرفتهایی که در ساخت توپخانه ها به عمل آمد از راکت با دقت بیشتری استفاده شد. همچنین راکت به مقدار جزئی در جنگ جهانی اول توسط پیشرفتهای چشمگیر که توسط تحقیقاتی که درآن زمان به کار می رفت به کار گرفته شد.دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *