no-img
فایل پرشین

تحقیق درباره گلخانه های شیشه ای – فایل پرشین


فایل پرشین

ادامه مطلب

DOC
تحقیق درباره گلخانه های شیشه ای
doc
مهر ۲۰, ۱۳۹۷
حجم فایل: 14کیلوبایت
23,000 ریال
تعداد صفحات:11
23,000 ریال – خرید

تحقیق درباره گلخانه های شیشه ای


تا قبل از سال ۱۹۵۰ فقط گلخانه های شیشه ای موجود است امروزه این گلخانه ها از پر هزینه ترین انواع گلخانه ها هستند که در حدود ۱۰۰ سال دوام دارند و هزینه متوسط آن به دلیل مصرف زیاد سوخت بیشتر از سایه گلخانه ها می باشد . چند نوع از گلخانه های شیشه ای به طرح زیر می باشد گلخانه یکطرفه و نیمه دو طرفه در کنار ساختمان بنا می شود و مورد استفاده قرار میگیرد که در این روش بهترین استفاده از نور خورشید می شود و نیاز به سقف را به حداقل می رساند . گلخانه دو طرفه که دو سقف با پهنای مساوی دارد امروزه این سبک به ندرت استفاده دارد .
گلخانه هایی که از سم جدا هستند با آب و هوای سرد سازگارند زیرا برف به اسانی از سقف های آنها سر می خورد و به پایین می ریزد .
طرح جوی و پشته ای ، به رویا چند گلخانه A شکل گفته می شود که به هم متصل شده اند ناودانها همچون جوی یا زهکش برای انتقال باران با برف ذوب شده بکار می روند .در این سبک دیواره بین گلخانه ها از بین وس اختمان بوجود می آید که دارای یک فضای داخلی بزرگ و واحد است که داشتن یک فضای داخلی واحد نیروی کار را کم می کند هزینه اتوماسیون را پایینتر ، مدیریت پرسنل را بهتر و مصرف سوخت را کاهش می دهد. در ساخت اسکلت این گلخانه ها وزن برف را باید مد نظر داشت برف در این گلخانه ها نمی تواند مثل گلخانه های جدا به پایین بریزد بلکه باید ذوب شود برای این منظور لوله های حرارتی زیر ناوادانها قرارمی گیرند، گلخانه های جوی و پشته ای درکشور های اروپا و کانادا مورد استفاده قرار می گیرد .
شیشه های مشجر نور را پراکنده می کنند به طوری که شدت آن در تمام فضای گلخانه ها یکسان است و به رشد یکسان محصول سبزمی شود و به دلیل میزان بالای شکستگی در حین ارسال و جابجایی از شیشه مشجر کمتر استفاده می شوددرباره نویسنده

همکاری درفروش 1402 نوشته در فایل پرشین دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *