no-img
فایل پرشین

تحقیق درباره گیاهان زینتی – فایل پرشین


فایل پرشین

ادامه مطلب

DOC
تحقیق درباره گیاهان زینتی
doc
آبان ۱۳, ۱۳۹۷
حجم فایل: 51کیلوبایت
24,000 ریال
تعداد صفحات:17
24,000 ریال – خرید

تحقیق درباره گیاهان زینتی


پاندانوس

این جنس از تیره pandanaceae است در انگلیسی به نام screw pine مشهور است از ۶۰۰ گونه مختلف گیاهان استوایی درختچه ای همیشه سبز تشکیل یافته ا ست.
گونه های این گیاه را به خاطر برگهای زیبایشان که شبیه برگهای آناناس است پرورش می دهند مهمترین گونه زینتی آن که در منازل پرورش می دهند عبارتند است:
۱-p.veitchii-این گونه بومی Polynesia است ارتفاع و گسترش آن در حدود ۶۰ سانتیمتر است . برگ های ششمشیری ، پهن ، ناوی شکل در کنار و روی برگهای مرکزی دارای دانه های ظریف خار مانند می باشد . طول آن به شصت سانتیمتر می رسد . رنگ آن سبز تیره بالبه سفید خالص یا نقره ای رنگ است.
از خصوصیات این گیاه بوجود آوردن ریشه هوایی است که بصورت مستقیم از گیاه خارج شده و در محیط زیستگاه به طول یک متر میرسد . این وضعیت البته در اطاق بندرت مشاهده میگردد.
مراقبت های لازم:
۱-نور
گیاهان این جنس به نورفراوان احتیاج دارند و نور متوسط را نیز تحمل میکنند نور مستقیم خورشید برای آنان مضر است
۲-حرارت
این جنس مخصوص گلخانه های گرم است ، حرارت مناسب برای آن ۲۲-۲۰درجه است . ولی باید آن را از منبع حرارتی مانند بخاری ، رادیاتور شوفاژ و همچنین جریان هوا دور نگه داشت و حرارت کمتر از پانزده درجه گیاه احتمالا” از بین خواهد رفت.
۳-آبیاری-گیاه به آب زیادی احتیاج دارد ، بنابراین خاک گلدان باید همیشه مرطوب باشد ، ضمنا” گلدان باید دارای زه کشی خوب باشد تا آب آن در خاک باقی نماند زیرا آب زیاد مجب پوسیدگی ریشه می گردد.
۴- رطوبت
گیاه به رطوبت متوسط هوا احتیاج دارد . پاشیدن آب برروی برگها مخصوصا در تابستان بسیار ضروری است . چنانچه درجه حرارت کم ولی رطوبت هوا زیاد باشد نوک برگها قهوه ای و خشک می شود و در هوای خشک مورد حمله trips و عنکبوت های قرمز و سایر حشرات مضر قرار میگیرند که بوسیله سمموم حشره کش می توان آنها را از بین برد
۵-نوع خاک
خاک برگها مخصوصا” خاک حاصله از چمن یامخلوطی از ماسه ،خاک برگ وپیت مناسبترین خاک برای گیاهان است ph یعنی ایتدیته خاک باید قلیایی و در حدود ۸-۷ باشد
۶-کود:
این گیاه احتیاج زیادی به کود ازته دارد و میتوان از کودی از که شامل ۱۰۰گرم نیترات پتاسیم ،۱۰۰گرم فسفات کلسیم ، و۲۰۰گرم سولفات آمونیم است استفاده کرد و آن را به به مقدار ۳۰ گرم در لیتر هر دو هفته یکبار از فروردین تا آبان ماه به گیاه داد.برچسب‌ها :
, , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,

درباره نویسنده

همکاری درفروش 1455 نوشته در فایل پرشین دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *