no-img
فایل پرشین

تحقیق درباره یاد آوری اصول تشریح چوب – فایل پرشین


فایل پرشین

ادامه مطلب

DOC
تحقیق درباره یاد آوری اصول تشریح چوب
doc
مهر ۲۱, ۱۳۹۷
حجم فایل: 21کیلوبایت
24,000 ریال
تعداد صفحات:24
24,000 ریال – خرید

تحقیق درباره یاد آوری اصول تشریح چوب


تعریف – تشریح چوب عبارت است از بررسی و شناسائی عناصر متشکله آن بمنظور پیش بینی خواص فیزیکی ، خواص مکانیکی ، قابلیت آغشتگی و تشخیص گونه چوبها .
در این یاد آوری کوشش می شود بیشتر مطالبیکه مربوط به چوب درختان بررسی شده در این کتاب ( درختان عمده جنگلهای شمال ایران ) باشد ، مورد بحث قرار گیرد .
از این ابتدا بشرح چگونگی ساختمان چوب و پهن برگان که شامل گروه زیادی از درختان جنگلی شمال کشور است ، می پردازم و در پایان ، بطور اختصار ، ساختمان چوب سوزنی برگان را که تنها چند گونه از آن در ترکیب جنگلی مناطق شمالی ایران دیده میشود مورد مطالعه قرار میدهیم .
الف – ساختمان چوب پهن برگان
بطور کلی در برش عرضی ساقه گیاهان چوبی از خارج بداخل دو بخش زیر را می توان تشخیص داد :
۱- بخشی از ساقه از خارج تاکامبیوم درونی که شامل اپیدرم ، پوست ، ، آندودرم و پریسیکل می باشد و آنرا در اصطلاح جنگلبانی پوست می نامند .
۲- بخش دیگری از ساقه ، از کامبیوم درونی تا مغز ، که ضخامت آن در درختان بمراتب بیشتر از پوست می باشد و بخش اصلی ساقه آنها را تشکیل می دهد این بخش ساقه را چوب می گویند .
عناصر متشکله چوب پهن برگان
چوب پهن برگان از عناصر زیر تشکیل می یابد :
یک – آوندها – آوندها تشکیل میشوند از یاخته های کشیده که درازای آنها موازی جهت محور ساقه می باشد هر یک از این یاخته ها که آنرا عنصر آوند می نمایند پس از مدتی پرتوپلاسم خود را از دست داده و میمیرند و بشکل استوانه های میان تهی در میایند و تعداد زیادی از این استوانه ها که بروی هم قرار گرفته اند مجموعا تشکیل لوله هائی می دهند که برای نقل آب بکار میرود .درازای هر یک از عناصر آوند برابر درازای یاخته های زایای آنها می باشد ولی قطر آن ها از قطر یاخته های زایا بمراتب بیشتر است .موضوعات :
علوم پایه , فیزیک

درباره نویسنده

همکاری درفروش 1327 نوشته در فایل پرشین دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *