no-img
فایل پرشین

تحقیق درباره ی حیات در اقیانوس – فایل پرشین


فایل پرشین

ادامه مطلب

DOC
تحقیق درباره ی حیات در اقیانوس
doc
تیر ۱, ۱۳۹۷
حجم فایل: 59کیلوبایت
23,000 ریال
تعداد صفحات:25
23,000 ریال – خرید

تحقیق درباره ی حیات در اقیانوس


حیات در اقیانوس

جانداران دریایی انرژی و مواد مغذی را از محیط اطراف خود به دست می‌آورند. تمام جانداران دریایی بخشهایی از زیست بومهای دریایی هستند که گیاهان وحیوانات موجود در اقیانوس را به محیط اطراف محل زیست آنها متصل می‌سازند . در این فصل چند مورد از حیات دریایی، انواع جانداران دریایی،عوامل کنترل‌کننده پراکنش و فراوانی آنها و تأثیر برخی از جانداران دریایی بر ترکیب شیمیایی آب دریا مورد مطالعه قرار خواهند گرفت.

 

شرایط حیات در اقیانوس

مقایسه شرایط موجود در حیات اقیانوس با آنچه در خشکی وجوددارد بسیار مفید است . اقیانوس برای بسیاری از جانداران دریایی ، محیطی ۳ بعدی را فراهم می‌کند . در خشکی ، حیات تنها محدود به سطح خشکی می‌شود، پرندگان، حشرات ودرختان عظیم تنها به ارتفاع چندمتر در اتمسفر می‌رسند. اما دردریا ، جانداران زنده در تمام اعماق یافت می‌شوند . بدین ترتیب فضای حیات در اقیانوس بیش از فضای خشکی است و محیطهای بسیار متفاوتی برای جانداران فراهم می‌کند .

 

اکثر گیاهان وجانداران دریایی در اطراف سطح ، کف یا کناره های اقیانوس زندگی می‌کنند . با توجه به این که اکثریت مواد غذایی اقیانوس در لایه‌های سطحی و پرنور تولید می‌شود بنابراین در این مناطق، حیات حداکثر فراوانی را دارد. در فرآیند تغذیه حیوانات، مدفوع ایجادشده به کف دریا ته نشست می‌کند . همچنین ، جاندارانی که در نزدیکی آب رشد کرده‌اند پس ازمرگ، درکف اقیانوس ته نشین می‌شوند. بسیاری از حیوانات و باکتریهای کف‌زی در حین ته‌نشست این مواد در بستر اقیانوس، از آنها تغذیه می‌کنند . بدین ترتیب غذایی که در لایه‌های سطحی تولید می‌شود حیات را در اعماق اقیانوس حمایت می‌کند .درباره نویسنده

همکاری درفروش 1402 نوشته در فایل پرشین دارد . مشاهده تمام نوشته های

دیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *