no-img
فایل پرشین

تحقیق مراحل تولید کاشی – فایل پرشین


فایل پرشین
اطلاعیه های سایت

ادامه مطلب

DOC
تحقیق مراحل تولید کاشی
doc
خرداد ۲۰, ۱۳۹۷
حجم فایل : 61کیلوبایت
37,000 ریال
تعداد صفحات : 29
37,000 ریال – خرید

تحقیق مراحل تولید کاشی


مراحل تولید کاشی

تقسیم بندی اجزای خط تولید شامل :‌

۱ –  دپو، سنگ شکن ( سیلوی خاک ، باکس فیدرو … )

مرحله اول ـ آسیاب کردن و خردکردن :

آسیاب کردن و سایش مواد جامد شامل عملیاتی است که هدف آن کاهش ابعاد و اندازه مواد است . این عمل با خرد کردن اولیه ذرات درشت آغاز می شود و با پودر کردن خاتمه می‌یابد. با این وجود هدف از خرد کردن تنها بدست آوردن ذرات کوچک از مواد با اندازه درشت نیست بلکه هدف از آن فراهم کردن ذراتی با قطر متوسط و مشخص با دانه بندی مناسب برای تولید محصول می باشد . بطور کلی دلایل فراوانی برای خرد کردن مواد جامد وجود دارد. با وجود این می توان گفت که گستردگی سطح ویژه مواد باعث می شود که توده های هموژن و واکنش‌های شیمیایی کاملتری را در زمان های کوتاه تر بدست آوریم .

۲- واحد آماده سازی مواد اولیه ( بالمیل ، واحد بدنه سازی )

همانطور که می‌دانید مواد اولیه صنایع سرامیک به سه دسته تقسیم می‌شوند : مواد اولیه پلاستیک، نیمه پلاستیک و مواد اولیه غیر پلاستیک. حال به شرح و توضیح هر قسمت می‌پردازیم :

۳- اسپری درایر (Spray-drying) :

Spray drying فرآیند شناخته شده‌ای برای جدا کردن آب یا هر مایع دیگری از محلول یا سوپانسیون می باشد . فرآیند فوق در ماشین آلات خاصی به نام Spray-drying   صورت می‌گیرد که عمدتاً برای تولیدات صنعتی بکار می رود . تبخیر هر مایعی پس از حرارت دادن مناسب آن و با توجه به قوانین فیزیکی معروفی آغاز می شوددیدگاه ها


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *